BIOGRAFIE

ERELEY se zrodila a začala hrát v roce 2014

"Nauč se lítat v mracích a najdeš co chceš, nauč se lítat v mracích a možná přežiješ." řeklo eso a někdo pochopil a jinej zase ne. My lítáme v mracích hodně vysoko a hledáme sny, který se tu schovávaj. Musíš pochopit, že "ti ptáci cestu nemění a někteří se nevrátí". Od doby, co jsme se odlepili od země už přešlo mnoho sluncí a měsíců. Některý noci byly chladnější, než jiný a přesto pořád letíme dál a hledáme náš světa sál.
Možná ho nikdy nenajdem, ale faktem je, že cesta je taky dobrej cíl :-)

2014 - Vznik kapely se datuje do roku 2014, kdy LaResistans (LaResistans, Lumenosy, Blackmailers, Radiomaják) zlanařil svýho mladšího bráchu - Yorka (Ebola Joy, Corund), aby společně založili kapelu. Tehdy se v chebským podzemí plným ozvěn z lesa začala psát nová kapitola a listí se začlo znovu třepotat ve větru.

2015 - Rodinné duo dalo vzniknout devíti vlastním skladbám, které v roce 2015 vyšly pod názvem "Katharsis" jako první dlouhohrající album ERELEY.
Náběry si kapela udělala ve svém vlastním studiu, o následný mix a master se postaral Zdeněk Šikýř v Pražském Studio Hostivař.
Poté přišel na řadu videoklip k závěrečné písni alba - "A Figurine", který vznikl částečně na zámku Kynžvart a částečně také v koupelně hudebníků. O produkci videoklipu se postaral Aleš Strnad se svojí agenturou 4U Records.
V březnu 2015 doplňuje kapelu Tomáš "Birkoff" Vodrážka (Nasty?, Lost Illusion) na postu baskytary a o měsíc později posiluje ERELEY na postu kláves Marie Peterová. V této sestavě se kapela dostává také ke koncertování a protože York a LR už nějákou dobu lítají v mracích, hned druhé živé vystoupení probíhá v rámci soutěže Spark Fresh Blood 2015 ,kde se z více než 400 kapel z ČR a SR umisťuje ERELEY na 2. místě.
Po této akci se ERELEY přesouvají zpět na západ, kde sklízí další úspěch na finále soutěže Karlovarská Rocková Mapa 2015 v hlasování diváků, kteří oproti hodnotící porotě považují ERELEY za nejlepší kapelu večera. Po tomto vystoupení ERELEY opouští Marie Peterová.

2016 - V roce 2016 si kapela střihne účast na Koncert vítězů SFB 2015, festivalu Rock Chodov 2016 a díky výhře v KVRM také na festivalu Rockbeach Sokolov 2016 , kde už byla nová sestava ve složení LR, York, Birkoff a Patrik Lavrinčík (Notre Dame).
Na konci roku 2016 kapela vypouští do světa druhý klip k desce Katharsis, tentokráte pro píseň "Soul in chains". Produkci klipu kapela svěřila týmu z Ašské MVTV a pánové Petr Všetečka a Dominik Erban odvedli velmi dobrou práci. ERELEY v rámci videoklipu spolupracují také s alternativní modelingovou agenturou MoMag , která zprostředkovala ozdobu klipu, nádhernou modelku Neiru Lohikäärme. Jakoby té krásy nebylo dost, v klipu se také objevuje nová posila ERELEY na postu kláves, seňorita Mariana Fernandez (La Bestia Negra, Mariposa Negra). Zkrátka kozy sem, kozy tam, všude kam se podívám :)
Po vydání videoklipu kapelu opouští dva členové - Birkoff a Patrik.

2017 - Znovu tak začíná hledání náhrady, kterou ERELEY nachází opět v Aši. V roce 2017 na post baskytary přichází kytarista René Červínek ml. (The Spiritual Legacy, Mayslayweec). V tomto složení začíná kapela pomale pracovat na druhém dlouhohrajícím albu s názvem "Diablerie". Náběry kytar, basy a kláves si opět kapela obstarává ve svém studiu. Zpěvy se natáčí v Chebském studiu Rullete Music. ERELEY se tentokráte rozhodují pro živé bicí a vybírají si za tímto účelem zkušeného ašského bicmana žijícího v Praze - Petra Hataše (Modern Day Babylon). Náběry bicích, celkový mix a mastering opět proběhly v Pražském Studio Hostivař pod taktovkou Zdeňka Šikýře. Na zpracování bookletu si kapela přizvala talentovanou umělkyni Denisu Růžičkovou, která namalovala sérii obrazů na míru všem skladbám. V tomto roce si kapela střihla několik vystoupení, ze kterých za zmínku stojí hlavně Pot-Rock VIII. festival a také Motosraz ve Studánce u Aše. Před koncem roku kapelu opouští Réné Červínek.

2018 - nové album je hotové, probíhají práce na zpracování bookletu (Pavel Kouba) a kapela stále hledá vydavatele. Navíc ERELEY opouští Mariana Fernandez. Kapela se tak ocitá v pozici, kdy nehledá pouze vydavatele, ale také motor (bicí+basa) a olej do motoru (klávesy). Období temna. Moravští orli ovšem nepáchaj sebevraždy a během několika měsíců se k ERELEY připojuje bubeník Martin Nečekal (Attacus) a post basy zabírá Jan Kapr. V nastávajícím období se nová sestava sehrává a zároveň natáčí videoklip ke skladbě Enchnatress z připravovaného alba Diablerie. Do konce roku ERELEY stihnou odehrát několik živých vystoupení. Zásadní bod roku 2018 je fakt, že kapela našla vydavatele pro novou desku.

2019 - v lednu dochází k přelomové a zásadnímu okamžiku - Ereley podepisují smlouvu se světovým vydavatelem: MASSACRE Records (Německo). Bohužel, tento rok lze nazvat "čekacím", protože plánovaný termín vydání CD se z 13.8. posunul až na další rok. Kapela odehrála několik zdařilých vystoupení, ale veškeré síly se soustředily na přípravu nových skladeb pro další album. O prázdninách se ještě stačil natočit další videoklip k titulní skladbě "Diablerie".

2020 - je 24.ledna a tento den vychází toužebně očekávané album "DIABLERIE", které je v podstatě ihned provázeno desítkami recenzí z celého světa. Vydání albumu doprovází nové videoklipy "Diablerie" a "Enchantress".
V únoru stihne kapela odehrát významné vystoupení v německém Selbu, ale vzápětí přichází covidová pandemie a na dlouhý čas "Doba temna". Veškeré aktivity jsou zastaveny a celý svět se místo zábavy vypořádává s nepřítelem, kterým je strach. Každopádně koncem roku se kapela loučí s bubeníkem Martinem Nečekalem.

2021 - nadále pokračuje pandemie a tak většina aktivit je zastavena. ERELEY ale usilovně pracují na nových skladbách a na jaře rozšiřují sestavu: Wiliam "Willy" Izmalkov (bicí) a Matěj "Flake" Brož (klávesy).
Jako významnou událost můžeme zmínit podepsání smlouvy s německou booking agenturou REDLIONMUSIC.
Na podzim tohoto roku pak všichni trnou jak dopadnou problémy La Resistans s ledvinami. Naštěstí vše dobře dopadlo a takse ERELEY v listopadu opět vrací do Německa, do klubu Nordbayern RC Selb.

2022 - šaškárna s pandemií se konečně začala mírnit a tak kapela stihla odehrát několik, velmi kvalitních vystoupení: Ústí n.L., Znojmo, Praha, Litvínov..., ale jinak vše bylo podřízeno studiovým pracem, jak ve vlastním studiu "La RESISTANS", kde se točily kytary, basa, bicí, tak v profi studiu Dana Frimla - The BARN, kde se nahrávaly bicí a zpěvy, včetně komplexního mixu a masterinku. Koncem listopadu bylo album GARDEN tedy definitivně zrozeno.
Kapela také stihla natočit live záznamy ze zkušebny a jedná se o skladby "Hex", "The Beast" a "Love and Hate".
Za zmínku stojí celosvětová TV show METALHEADS FOREVER, kterou vlastní a moderuje Ritchie Newton, kde se kapela, v díle 350, představila celé řadě nových fans z celého světa. V prosinci pak kapela ukončuje spolupráci s Redlion Music Booking Agency.

2023 - Tento rok se nesl ve znamení hledání vydavatele pro desku GARDEN. Po několika neúspěšných pokusech hledání po vlastní ose se kapela obrátila na zprostředkovatele Gilsona, zakladatele Imperative Music Agency. Gilson svou práci odvedl výborně a ERELEY našli vydavatele (vtipná historka byla, když Gilson představil kapelu labelu jakožto "finskou"). Zároveň se povedlo rozšířit videosérii "From the Basement" na kanálu YouTube a to o skladby "Room 666""Boogie man""Nephilim""Flames of Deliverance" a "Diablerie". ERELEY také opět spolupracovali s neuvěřitelně talentovanou fotografkou Karolínou Ryvolovou, která kapele vytvořila promo fotku k nové desce. V průběhu roku kapelu opustil klávesák Matěj Brož.

"K sobě se obraťte a na sobě pracujte jako na odkazu univerzální moudrosti. Jedině v sobě samotném může člověk nalézt neklamnou útěchu, kterou nic jiného na světě nedá a dát nemůže. A dojdete-li svého cíle, v lampě Vaší moudrosti se rozžehne světlo, které neplane, světlo které nehoří a před nímž žádné temnoty neobstojí a Vaší ruku vyzbrojí nezbadatelná prozřetelnost podivuhodným žezlem, jež je realizací moci a současně i opory. A tehdy nebude Vaše oči děsit blýskání efemérních světlušek v temnotách soudobého kalu. A tento svět stane se Vám personifikací věčně proměnné a přitom věčně stejné báje, čisté a syté, zázračnými barvami jako pohádky, jež jste slyšeli za svého dětství, když se tichým večerem nesly zvuky klekání. Od jednotlivců musí vzejít světlo celému světu, světlo Vaše." -LVMEN-

ERELEY, vědomi si nezbytného českého škatulkování, nazývají svůj styl jako "heavy joy music" ( i v tomto označení symbolicky vzdávají hold zaniklé Ebole Joy) a nijak neřeší zda je to rock, pop, či metal. Pokud použijeme zaběhnuté škatulky, pak Ereley se nejspíše pohybují ve vodách progresivního metalu.
Ale jedním slovem, je to prostě "Chuppacabra" :-)))

Její zakladatelé svorně tvrdí:
"Nejsme ani tak muzikanti, kteří drtí stupnice a cvičí songy svých idolů, jdeme svou cestou a jsme pouhými přenašeči svých pocitů. Nikdy nebudeme hrát jako někdo, nikdy nebudeme hrát odlehčené pivní songy...nikdy nebudeme laciní. Naší prioritou je, prostřednictvím vlastních pocitů, bavit naše věrné fans."

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.